Les Brown motivációs előadó mondta, hogy sokan közülünk azért nem az álmainkat valósítjuk meg, mert a félelmeinket éljük helyettük. Megvalósítjuk a vágyott dolog helyett az attól való menekülés ezer fajtáját. Kibúvókat találunk, úgy gondoljuk hogy kicsik vagyunk, úgysem fog menni amit tervezünk. Alábecsüljük magunkat, holott tudat alatt képesek vagyunk nagyon jó agykontrollt gyakorolni önmagunkon.
Csak a programozás iránya legtöbb esetben negatív. Az alábbi csokorba szedett gondolatok eredetileg nem a blog felületére készültek. Ezek személyes fegyverek a saját egóm, tunyaságom és a negatív önprogramozás elleni harcban. Viszont úgy vélem másokat is inspirálhat ha megosztom.
1. Szenvedés
Ha csak elszenvedni igyekszel akkor sohasem fogsz megoldást találni a probléma kiváltó gyökére.
2. Részben boldog
Ha nem vagy teljes egészében boldog, akkor a rész boldogságok sem érnek semmit.
Ha csak az elmédben tudsz boldog lenni, de igazi mély érzelmi szinten nem tudsz önfeledt lenni, akkor minden boldogságod csakis elmével átitatott lesz.
Noha vannak rész boldogságok is, de például egy kapcsolatban jelen lenni csak az elmével az nem kapcsolat. Illetve ha csak a kámás, szexuális tartalmakat éljük testi szinten, akkor ugyanúgy nem beszélhetünk igaz kapcsolatról, csak részleges kapcsolódásról. Az ilyen fél lábon egyensúlyozás, pedig minden esetben magával hozza a kötelező problémákat. Nagy részük gravitációval és karmával összefüggő...
3. Anyagi javak
A bölcs nem fél az anyagtól, uralja ha a helyzet úgy kívánja. A célja nem az anyag uralása hanem önmagáé, az anyag csupán eszköz.
4. Kölcsönhatás
Ahol információ ott érzelmi töltet is van.
Ahol megjelenik az érzelem azzal párosul egy információ csomag is. Például ha felidézünk egy számunkra kedves emberrel töltött időt csak vázlatosan, akkor is érzelmileg ráhangolódunk a közösen együtt töltött időre és kicsit jobb kedvünk lesz, ha épp magunk alatt is vagyunk.
5. Tudatosság mindenek felett
Három dolog fontos az életben:
Az, hogy (1) a tudatodnál légy és (2) kezdj valamit és végül (3) hogy mit kezdtél vele.
6. Halmozás és elengedés
Lehetünk mi a legspirituálisabb lények is, de ha nincs étel az asztalunkon akkor éhen halunk. A ránk bízottak és magunk miatt is dolgoznunk kell, szükségszerűen fel kell halmoznunk dolgokat. Nem az a szent, aki mindenről lemondott, ha nem akinek sok mindene van és mégis jól, másokat táplálóan gazdálkodik anyagi javaival.
Mérlegelnünk kell, hogy mire van szükségünk és mi húz vissza. Ha például egy távoli országba akarunk utazni pár napra, akkor bútorainkat otthon hagyjuk. Ha már a régi cipőnk túl elnyúzott és töri a lábunk, bölcsebb beszerezni egy újat.
7. Koncentráció
Amit beleteszünk az elménkbe, az köszön később vissza. Amire koncentrálunk időnk nagyrészében, az halmozottan visszahat ránk. A bennünket formáló külső erők is kíváncsiak a mi döntéseinkre, nem állhatunk semmihez sem fatalistán. Nincs elrendelve, pontosan megtervezve az Élet. Az Élet éles, megsérthetjük magunk, de ez is rendjén van. Mindig lesz újabb felfedezni való amiért megéri Élni."...soha ne feledd az életed célját. A hatalmas felfedezésre való törekvés lebegjen mindig feletted és tetteid felett, mint egy hatalmas fénymadár, mely lényed minden mozgásán uralkodik. A törekvésed és a fáradhatatlan kitartásod előtt hirtelen meg fog nyílni egy belső ajtó és olyan tündöklő ragyogásban találod magad, ami által megbizonyosodsz a halhatatlanságodról." Sri Aurobindo
8. ...
Forrás: 1. Les Brown: “Too many of us are not living our dreams because we are living our fears.”
Képek: Pixabay
Balogh Tamás
Samsarahun főszerkesztő, admin