2022. március 2., szerda

Ahogyan fent, úgy lent, s ahogyan lent, úgy fent

2022 februárja számos világméretű erős eseményt hozott az életünkbe. A háború előszele is a térben már jóval hamarabb érzékelhető volt az arra fogékonyaknak. Értem ez alatt azt, hogy nem véletlen, hogy egy világjárvány és egy gazdasági megroppanás előz meg a 3D-ben végbenő háborús cselekménysort. 

A 2022-es orosz invázió Ukrajna ellen 2022. február 24-én vette kezdetét, amikor Oroszország hadműveletet indított Ukrajna ellen. Ez a legnagyobb hagyományos katonai konfliktus Európában a második világháború óta, illetve a legnagyobb eszkaláció az orosz–ukrán háború 2014-es kezdete óta.

Asztrológiai szempontból nem elhanyagolható tény, hogy ez a halak idejében vette kezdetét, noha többek szerint az offenzívát 17-én indították volna eredetileg. Rögvest holdtölte után, de még vízöntő idejében. Ezután volt egy kivárás, jócskán fogyó holdra illesztve. 

Ezek természetesen csak alapvető megfigyelések. Egy viszont nem kiszámítható időszakos természeti jelenség is történt februárban. A NASA szerint 2022 februárjában volt az eddigi legnagyobb megfigyelt Napkitörés (szaknyelven: protuberancia). Egy meglehetősen erős energiamozgás zajlott le bolygórendszerünk csillagában. A Napból egy szinte saját nagyságával mérhető energia lövellt ki. 

A Napból kitörő hatalmas gázfelhőt ultraviola fényben sikerült lefotóznia a Solar Orbiter űrszondának. Talán ennek is köze volt ahhoz, hogy elég sok embernek fájt a feje februárban...

Ezek az együttállások és történések mind bizonyára nem véletlenek. Okai vannak a feszültségkeltésnek, a változtatásoknak, módosításoknak. A mostani szintű emberi civilizáció kénytelen elszenvedni az eddigi karmák következményeit. Az elvetetett magvak melyeket állandóan mérgekkel locsolnak horror filmbe illő növényeket képesek teremni. 

Jelen sorok írója rettegéssel figyeli ahogy a meglévő fegyveres konfliktusokat még több fegyverrel akarják megoldani. És az is hihetetlennek hat, hogy egy roppantul ősi módszert alkalmaznak az egyszerű civil lakosság ellen is: az oszd meg és uralkodj technikát. Elképesztő, hogy mennyire Nincs új a Nap alatt. 

Amit véleményem szerint Mi most tehetünk, hogy a menekülteket ebben a helyzetben segítjük. A gyűlölet gondolatelementálok keltése helyett, pedig imával, szeretet rezgéssel viszonyulunk a pusztítás orkánja felé. Pontosan látni és érezni ugyanis még fizikailag is, hogy az energiáknak, a Fénynek mennyi hatása van a világléptékű eseményekre és a mi hétköznapi életünkre is. 

Magam részéről most ezeket a megfigyeléseket kívántam megtenni. A továbbiakban kívánom, hogy különösen idén mindenki legyen biztonságban és békében! 

Om, béke, béke, béke.

Írta: Balogh Tamás
2022. 03. 02.

2022. január 23., vasárnap

A tudatalatti programozása és az önismeret

Mi a tudat? Mi a tudat alatti? Mi a tudat fölötti? Ezeket a kérdéseket keveset tesszük föl maguknak életünk során. Egy elég sokat látott ember az, aki keresi és tudatosítani akarja önnönvalójának az alkotóelemeit. 

A hivatalos megfogalmazás szerint: “A tudat a filozófiában és a pszichológiában az agy legmagasabb rendű, csakis az emberre és állatokra jellemző funkciója, amelynek lényege, hogy célszerűen visszatükrözi a külső tárgyak tulajdonságait és kapcsolatait, megtervezi a cselekvést és következtet annak majdani eredményére.

Képes valamely fokig világosan észlelni a saját létünkkel kapcsolatos jelenségeket. A tudati folyamatokban közvetett vagy közvetlen módon ezek hordozója, az „én” is megjelenik, azaz az éntudat a tudatfogalom szükséges része." /Wikipédia

Tudatosak vagyunk arról, hogy mi a nevünk, hogy néz ki a testünk, mi vesz minket körbe és milyen érzelmek zajlanak bennünk. Fel tudjuk idézni mely dolgok történtek velünk visszamenőleg akár egészen születésünk pillanatáig is. Egyesek még álmaikban is képesek tudatosan mozogni. Vannak viszont olyan érzelmeink, gondolati és cselekvésmintáink, megszokásaink amelyek fölött, ha jobban belegondolunk nem igazán mi rendelkezünk. Ismételt dolgaink rutinszerűvé válnak , mi pedig elfogadjuk olyannak amilyennek az adott dolgot, amilyen. Egyetlen meggyújtott cigaretta, megivott kávé önmagában jelentéktelen, de ha minden nap fogyasztani kezdjük beépítjük rendszerünkbe, s napi rituálénk megkérdőjelezhetetlen részévé válik. 

Mélyebb pszichológiai értelemben olyan dolgokba is belefutunk, amiket egyáltalán nem akarunk ismételni. Sőt! Egyenesen futunk az élménnyel való találkozás lehetőségétől is. 

Teszem azt nem szereti valaki a homokos strandot, helyette inkább épített medencékben lubickol. Megmagyarázható ez az ellenszenv azzal, hogy az élővízben veszélyes kórokozók élnek. De egy mélyebb síkon elképzelhető egy múltbéli gyerekkori élmény is, amelyben a példánk alanyát megverte és homokkal etette egy idősebb gyerek. Az eredeti kiváltó élmény elhalványult, de mintájával segít távol tartani tartani a tengertől valakit egész életére.

Életünk napi történései elraktározódnak tudatalattinkban. Napi 16 és még több órát is aktívan töltünk és szó szerint élményekkel töltjük számítógépes nyelven szólva a háttértárainkat is. Lefekvés előtt az sokan azért forgolódnak sokat, mert ezeknek a még élénk, de már leraktározódó napi élményekkel és energiamintákkal nem akarnak és nem tudnak mit kezdeni. 

Ezek, amik miatt álmatlanul forgolódunk, többnyire rendkívül személyes élmények. Nem tudunk csak úgy elmenni mellettük, valaki mondott vagy tett valamit, amivel nem tudunk azonosulni, az ilyen erős nyomot hagy. De idővel ez is lejjebb süllyed a tudatalatti régióiba. Vannak viszont olyan kicsiny impulzusok, amelyek fölött átsiklunk. Egy újság cikk főcíme, pár szófoszlány, színek villódzása, számítástechnikai eszközök nyelvezete. Ezek úgy véljük nem is annyira fontosak. Mégis, főleg azok a kifejezések, információ morzsák, amik visszatérnek nap, mint nap erős hatásokkal bírnak. Elég csak egy ismert reklámra gondolni, ami még akár évtizedekkel később is fölidéződik elménkben bizonyos körülmény hatására. Akár egy köhögés is elég...

Kéretlen, erőszakos programozásaink

Biztos sokaknak ismerős az Elpusztíthatatlanok (They Live 1988) film, ahol a főhős egy különleges szemüvegen keresztül kezdi el látni a valóságot. Az újságok, televízió adások és az összes hirdetés, de még az egyszerűbb falragaszok is a szemüvegben megmutatják azok igazi, mögöttes üzenetét. A filmnek noha megvannak a hibái, mindenkinek ajánlott volna legalább egyszer megnézni. 

Igazából ugyanis ezt, a megvezetettséget a mi mindennapjainkban is észlelhetjük. Már, ha észleljük. A külső üzenet rétegek segítségével az emberiséget irányítók fondorlatosan számukra kedvező információkat tudnak elültetni a tömegekben.

Részlet az Elpusztíthatatlanok c. filmből

Lehet, hogy a leárazások és méregdrága, szükségtelen ruhák divatosak, de az üzenete mindnek ugyanaz: "FOGYASSZ!". Lehet, hogy 100 és 100 magazinnak az újságosnál látszólag más a témája, de a végső üzenete mindnek az, hogy "FOGASSZ!", "ENGEDELMESKEDJ!", "LEGYÉL MEGOSZTOTT!" és működtesd a fent lévő társadalmi rendet. Csak az Elpusztíthatatlanokról órákat lehet beszélni. Ez viszont most nem célunk, mert rövidebben és különleges szemüveg nélkül is "igaz látóvá" válhatunk. Egy teljesen egyszerű példát találtam arra, hogy a hétköznapokban, hogyan manipulálják a tömegeket. Hogy a példának ezt a bizonyos tárgyát tudatosan, vagy tudattalanul gyártották le az most lényegtelen. Üzenetként a tartalma ott rezeg a térben, a felirata pedig magyarra fordítva annyi, hogy "ne higgy a mágiában!". A tudatokat célzó felirat, jobban mondva feliratok pedig golyóstollak gyűjtői csomagolásán kaptak helyet. Ideális esetben ezeket duplán látja az, aki megveszi a terméket. S ez a szöveg, ha  kiállított, forgalmas helyen szerepel, naponta ezrek mehetnek el mellette. 

"NE higgy a varázslatban!" olvasható a termék gyűjtői csomagolásán

Most valamilyen szinten én is gonoszságot követek el, mert én is halmozottan bemutatom ezt a felszólító üzenetet. Azonban bízok benne, hogy ezeket a sorokat olvasók már teljes, tudatos értelmükkel helyén tudják kezelni az információt. 

Az üzenet, vagy ami ha jobban belegondolunk egy felszólítás, színes, aranyos fogyasztási cikkhez kötődő. Maga a betűstílusa is figyelemfelkeltő, bohókás. Mivel a mágia szó van kiemelve először azt olvassa el az agy, utána következik a "ne higgy!" felhívás. Ezt, az általam bemutatott terméket ráadásul mivel rendkívül színes, "varázslatos" első sorban gyerekeknek vehetik legtöbbet. Jelen bemutatott terméken magán ugyan nem szerepel a felirat, viszont azt is tudjuk, hogy az üzletben sokszor a gyerekek is maguknak választják ki, hogy melyik toll, ceruza tetszik. Így a gyűjtői csomagoláson kihelyezett felirat mindenképpen elér emberekhez.

"NE higgy a mágiában!"

A programozás mértéke nagyban függ a célzott személyektől. A felnőtteket például naponta ismétlődő, tengernyi információval kell ellátni, a tv-n, rádión, interneten és hirdetőoszlopokon elhelyezett agymosással, hogy az igazán hatást érjen el. 

Egy gyereknél, kialakulóban lévő személyiségnél viszont a kisebb mértékű programozások is nagyobb hatásfokkal működhetnek. Nincs ugyanis még meg náluk az a bizonyos megkérdőjelezési ösztön, kellően erős egészséges ego, amely a manipulációkat segítené megszűrni. 

Természetesen erre mondhatjuk, hogy a tudatalattit célzó hirdetések pont ezt átugorják a felnőtteknél is, ugyanakkor a fejlett és fejletlen személyiségek különbségét külön kell kezeljük. Más példával élve értelmes szülő nem ülteti le a hét éves gyerekét a legdurvább horror film elé. Egy ideális világban legalábbis nem történhetne meg ilyen. 

De egy ideális világban természetesen minden felnőtt tudatosan is viszonyulna ahhoz amikor őt felszólító mondatokkal bombázzák lépten-nyomon…

Sok minden így pl. a színek is jelentős hatással vannak ránk. A kéket előszeretettel társítjuk a hideghez, a rendőri és karhatalmi, fegyelmet gyakorló szervezetekhez. A sárga, pedig egy önmagában figyelemfelkeltő, kiugró szín. Gondoljuk el, milyen jól lehet e kettővel programozni! Vagy a programozásnak kitéve lenni! Egészséges és minden téren fejlett személyiség legyen a talpán, aki megfelelően tud viszonyulni az ilyenhez.

Ez a tudat és tudatalatti tényleg ennyire fontos 
és ha igen, hogyan kezeljük? 

Mivel jelen cikk írója erőszakosan nem akar ideát elültetni mások fejében, ezért csak azt jelentheti ki, hogy számára: igen, a tudat létező tér és minőség. Mind programozók és programozottak vagyunk, még ha ennek nem is vagyunk Élénken tudatában.

Problémás, hogy többnyire az emberek azt sem tudják, hogy mit kell észrevenniük. Illetve kifelé nagyon aktívan élnek, de mivel befelé nem tekintenek, csak halmoznak, ezért... olyan a bolygónk, amilyen.

A programozásainkkal szembe kell nézni, észre kell venni, hogy a múltban milyen érzéseket, információkat és energiákat raktunk be a virtuális hátizsákunkba. Sőt! Észrevétlenül, ellenőrizetlenül mások milyen ideákat, információkat adtak be nekünk. Meg lehet igencsak sok olyan dolgot cipelünk, amiket jobb volna már rég elengedni. Ugyanis az is hatalmunkban áll.

Minden megélt fényes, sötét és elfojtott dolgot magunkkal cipelünk, még ha azokkal pillanatnyilag nem is foglalkozunk. Lehet, hogy azt hisszük leküzdöttük magasságiszonyunkat. Később gond nélkül felszállunk egy kereskedelmi gépre és elrepülünk egy másik kontinensre. Másnap viszont, ha egy létra legmagasabb fokára kell felmásznunk, akkor lábaink kocsonyaként remegnek és a múlt föl nem dolgozott traumái páni félelembe sodorhatnak minket. Az egónk ugyanis inkább retteg, nem néz le, vagy felküld mást a létrára, mintsem segítene a szembenézésben. "Jól van az úgy!", "mit problémázol!" - szólnak elménkben a régóta begyakorolt sorok. 

Van elixír?

A saját magunk generálta és másoktól kapott programozásainkra gyógyír lehet igazából minden önismereti munka. Ettől a két szótól, pedig nem kell azonnal behúznunk a vészféket. Fejlődésünk az önismeretben történhet játékosan is, vagy éppen teljesen spontán "aha!" pillanatok során. 

Számos önfejlesztő játék létezik, amely segít önmagunk fejlesztésére, tisztább megélésére. Ezeket társas formában talán a legjobb űzni. Ilyen komplexebb rendszerek például a Transzformáció nevű társasjáték, ahol megadott kérdésekkel kell játszani. Vagy szintén ismert és hasznos az úgynevezett Útjelző Szavak módszere is. De bármilyen játék alkalmas önismeret szerzésére és fejlesztésre, ha nyitottak vagyunk magunkra és másokra is. 

Közös, családi dolgaink feltárására a Családállítás javasolandó, melynek már külön irodalma van. Személy szerint ezt még nem próbáltam, de sokan esküsznek hatékonyságára. 

Tapasztalt pszichológust is választhatunk, lehetnek olyan hordozott sérüléseink, amelyekkel egyedül nem tanácsos fölvenni a harcot. Ne feledjük, a segítség kérés nem a gyengeség jele, ha nem már egy tudatos felismerés következménye! 

Alapvetően, pedig mindig lehetőségünk van meditációra alkalmas nyugodt helyet és időt keresni. A meditáció egy vallástól független, univerzális gyakorlat és a legközvetlenebb segítséget nyújtja. 

Összegzés (?)

Minden mágia. Ezért nem csak hinni kell a mágiában. A világ egyik legmágikusabb dolga a mi tiszta tudatunk. A tiszta tekintetünk mágikus, amellyel tudatosan szembenézhetünk önmagunkkal. Láthatjuk az át nem világított dolgainkat azok igazi valójában. Azokat is amelyeket a legsötétebb szobába helyeztünk és ajtaját nagy lakattal zártuk le. Az ilyen karmáink (szamszkáráink) meglátásához, de azon programokhoz is, amivel a többi ember igyekszik megkínálni minket ajánlott egy mindent is látó szemüveget hordanunk.
A titok abban rejlik, hogy ha jól végezzük a "nem szeretem munkát", az önismeretet, akkor nagy valószínűséggel a régi gödreinkbe már nem esünk bele. Vagy olyan mélypontokból jöhetünk ki, amelyekből nem is gondoltuk volna, hogy kimászhatunk valaha is. 
Ha, pedig már megvan ez a mágikus szemüveg, néha tisztogassuk azt is a rá rakódó piszoktól!
Ezt az egész témát, pedig csak egy viccel lehet lezárni: A szemüveg köszönésre nem alkalmas, viszontlátásra..! 

Írta: Balogh Tamás
2022. 01. 23.

Linkajánló és felhasznált irodalom:

http://domoszlaikatalin.freeweb.hu/a-tudatalatti-atprogramozasa/

http://www.hipnozis-baranya.hu/irasaim/tudatalattielme.php



2021. december 30., csütörtök

INT-ELEM

INT-ELEM

Gagyival nem töltheted föl az Igazi teret.

Álommal nem válthatod ki az ébrenlétet.

Ha megpróbálod ál-lomokkal lesz teli szemetesed!


Cselekvéssel nem úszod meg a NEM cselekvést.

NEM cselekvéssel nem válthatod ki a cselekvést.

Ha megpróbálod megfullaszt a körülményed!


Mikor fényt viszel a sötétbe, te is fényesebb leszel.

Tudást, hogy ha adsz magad is bölcsebb leszel.

Ha a Végtelenben élsz, a halálból is újjászületsz!


Balogh Tamás

2021. 12. 30.

A fenti dolog alapjai csak úgy kiszaladtak pár hete. Most átgyúrtam és igazából nem tekintek rá se versként, se roppant magvas dologként, inkább egyfajta gondolati impresszióként. 

A tél sok ilyet kihoz belőlem, biztos másból is. Ami ezt a blogot illeti... amennyiben a NEMírást kiváltom ÍRÁSSAL, a meglévő piszkozatok és gondolatfoszlányokból még az is lehet, hogy több bejegyzés fog születni 2022-ben, mint 21-ben. 

Így, 2 év határán, köszönöm mindenkinek aki olvasta a cikkeim az éven. Boldog, Fejlődésben és Szeretetben Gazdagabb Új Évet Kívánok Mindenkinek! 

B.T.



2021. december 8., szerda

Egy kórság lelki megközelítése

2019-ben el kezdett fejetetejére állni a világ - ha még nem állt volna amúgyis eléggé ott. 2020 és 2021 kemény év volt mindenki számára. A teljesség igénye nélkül az elmúlt kettő évnek bizonyos aspektusaira szeretném felhívni a figyelmet. Szükségszerű volna ugyanis lelki és szellemi szempontok szerint is értékelni a világ történéseit, nem csak anyagi, biológiai szintek szerint. 

Ami az anyagban és szerves biológia szintjén történt azaz, hogy sokan megbetegedtek és meghaltak. Sok millióan vesztették el munkájukat, megrendült a bizalom az amúgyis rozoga lábakon álló egészségügyi, oktatási és politikai rendszerekben. Ezt az általam leírt kettő mondatot ismétlik a tv-ben, az interneten és minden lehetséges csatornán. Ezért hőbörögnek az emberek. Nagyszerű, most hogy összefoglaltuk a tüneteket talán a kiváltó okok felé is közelíthetnénk. 

Mielőtt belevágnánk, azonban révedjünk a múltba némi tanulságért. Azt ugye tudjuk, hogy mi állt az emberi történelem legpusztítóbb pestisjárványának hátterében? A 14. század közepén Európában legalább 75 millió ember halt meg, 1347 és 1352 között. A rágcsálók és a róluk emberre ugráló, kórokozóval fertőzött bolhák voltak ezért a közvetlen felelősök. Ugyanis a patkányok csak ették, amit találtak, rajtuk a bolhák, pedig "csak" csíptek és szívták az állatok, emberek vérét. A bolhákban viszont egy baktérium jelent meg. "A baktérium elváltozást idéz elő a bolha beleiben, aminek következtében a rovar, a kórokozóval együtt, visszaöklendezi a kiszívott vért a sebbe, és így megfertőzi a gazdaállatot. Miután a rágcsáló elpusztul, a rovar új gazdatestet keres, így kerül át az emberre."

Ugyanakkor a legyengült, eleve beteges, szörnyű körülmények között élő emberek is  életvitelükkel segítettek a kórság terjedésében. A tiszta ivóvíz, az egészségügyi ellátás hiánya, zsúfoltság, az állati és emberi ürülék halmozódása az utcákon mind-mind jó táptalaj voltak a pestis járvány terjedésének. 

KOLLEKTÍV ÉS EGYÉNI LELKI SZEMPONTOK 

Jelen 21. századi helyzetben ismerjük a tüneteket és látjuk az eltávozókat. 2012 óta sokan változásról, energiák módosulásáról beszélnek. A kollektív tér is átrendezést követel. Mindaz, amit a 21. század elejére elértünk mi emberek, nyilvánvalóan egyfajta csúcsa anyagi szempontból a létezésnek. Közel 8 milliárd ember él a Földön. Kommunikációs eszközeinkkel az egész Földet behálóztuk. Még, ha sok szempontból gyermeteg módon is, de a Naprendszer bolygóit és az űr mélyét kutatjuk, atomerőműveket használunk. 

És eközben ott egy Világ, amivel az emberek nagy része nem foglalkozik. Ha jönne egy mindentudó földönkívüli közénk, akkor látná a hatalmas fejlettségünket, de azt is megállapítaná, hogy: semmit sem tudunk a saját lelkünkről, rosszul alszunk, nem foglalkozunk az álmainkkal, még a közvetlen szomszédainkkal is háborúzunk, saját családtagjainkat sem értjük, a Földbolygónkat csak kizsákmányoljuk és érzelmi világunkban nem tartunk rendet. Vakok, érzéketlenek vagyunk arra, ami a mi kis egónk hatáskörén kívül történik. Hogyan is vehetne így komolyan bárki is minket? 

Lelki szinten a meglévő betegségeinkkel, az utcára kidobott szemetünkkel találkozhattunk az utóbbi években kifejezetten erősen. Teszem azt, egy erősen túlsúlyos, alkoholista és dohányos alak nagyobb eséllyel bukik el egészségügyi szempontból. 

De ne finomkodjunk, bárki elhagyhatja ezt a dimenziót súlyos, látványos betegség nélkül is. Lelki és szellemi szempontból viszont jóval nagyobb az esélye, hogy valaki megbetegszik, ha alacsony az energiaszintje. Veszekedéssel, haraggal, félelemmel, gyűlölettel, állandó hiányérzetre való koncentrálással végtelen mélységekbe lehet csúszni. 

Olyan is van, aki tudat alatt vagy tudatosan magának generál "pihenőt". Alacsony az energiaszintje amúgyis és egy vírus helyzet, ahol az is, ha már tüsszentesz munkahelyen jó alkalmat nyújt arra, hogy otthon két hétig kicsit töltekezni. Ilyen esetben, még lehet hogy egy nagyobb betegséget előz meg, ha az otthon eltöltött két hétben rendezi ügyeit. 

Tehát a saját lelkünk, lelkiismeretünkre való mélyebb figyelésen kellene dolgoznunk. Vannak általános válaszok, de a kifelé figyelés helyett a befelé való munkálkodásra, tisztításra is kéne koncentrálni. Az ajtókilincsek és kapaszkodók törlése roppant dicséretes, azonban nem kéne ott megállni. Ez a járvány jó tanítás volna arra, hogy a befelé való tisztításra is roppant fontos.

Kezdhetnénk a gondolatainkkal, mert amit gondolunk azok később szavak és tettek lesznek. Ezek hatnak másokra és később visszahatnak ránk is. Lehet, hogy valaki azt mondja, hogy nem érzékel energiákat, de több, mint valószínű, hogy hallja a saját gondolatait és érzékeli milyen szavak hagyják el a száját és azokkal milyen hatásokra van az emberekre...

SZELLEMI SZEMSZPONTBÓL

Szellemi szempontból 2021 végére az emberek úgy néznek ki, hogy a három nagy T irányítja az életüket: a TV, Telefon, Tétlenség. Dacára a befogadóképességnek, a rengeteg csatornának és információnak a legtöbben ülnek és nézik a képernyőt. Felesleges információkkal túlterhelten irkálnak egymásnak, de ennyi. Kevesebb előre gyártott és önkörében forgó maszlagra volna szükségünk és több könyv olvasására, egyéni gondolatokra. 

Szellemileg a megértőképességet, a többszintű ideák befogadására való hajlamot kéne erősíteni. Illetve csakúgy, mint lelkileg, szellemi szinten is az értelemmel a külvilág mellett a belső területeinket is illő volna rendszeresen átvilágítani. A saját, önmagunkra vonatkozó megértéseink szükségesek. 

Szellemi szinten anyagi propaganda szempontjából 2 dologgal bombáznak minket: valami vagy jó, vagy nem. Vagy fekete vagy fehér. Az emberi elme szeret végletekben gondolkozni, ezért pl. egy járványhelyzet kezelésénél is ezt használják föl a hatalmon lévő irányítók. Jelen időben tett, határozott, megcáfolhatatlan kijelentéseket adnak: ha fehér sapkát veszel fel nem fog fázni a fejed. 

Ez hatalmi szempontból azért "jó" (a hatalomnak), mert megerősíti a régi hatalmi struktúra szerinti gondolkodás szerint az irányítókat. Akik érzékenyek azok viszont tudják, hogy valami ritkán fekete és fehér, sokszor szürke, de legtöbbször borzasztóan színes. 

Szellemi szempontból véget kell vetnünk annak, hogy gyerekként kezeljenek. Felelősséget kell vállalnunk azért, hogy tudatunkba mit engedünk be, min elmélkedünk, mivel rezgünk együtt. Fontosak, hogy milyen dolgok hálóznak be, mik azok amire már nincs szükségünk. 

Ha mentális energiáink nagy részét arra használjuk, hogy összeesküvés elméleteket és grafikonokat böngésszünk akkor minek élünk? Szellemi szempontból természetesen létezik sötétség. De vajon, ha nem volna, akkor mit lehetne tanulni? Ahelyett, hogy csak panaszkodunk, illetve másnak a panaszkodását hallgatjuk egész nap, nem volna értelmesebb kicsit kimenni a parkba és nézni mondjuk a mókusokat? 

Szellemi szinten meg kell értenünk miért vagyunk mi, itt most ebben a fizikai testben. Milyen feladatokat tettünk meg, s milyeneket mulasztottunk el. Tudatunk tágítása szükséges, még annak is, aki már nagyon "spirinek", "nagyon mesternek" képzeli magát. Ha már "nagyon" az volna, több mint valószínű, hogy ő sem itt volna közöttünk.

Szellemi szinten is jobban figyelnünk kéne életünk eseményeire. Az eltávozókkal (ha jobban tetszik: halottainkkal), megfelelőbben kéne bánnunk. Biztos az a jó megoldás, hogy engedjük őket utolsó óráikban magányosan egy KÓR!házi folyosón magányosan átlépni? A rettegés óriási az itt maradók részéről. Ez egyrészt érthető, a gyász az gyász. Senki sem tudja előre, hogy ha szerettét el kell engednie, vagy neki kell elengednie ezt a síkot, akkor majd mennyire tud tisztán reagálni. 

Másrészt az eltávozók hazakísérése és elengedése szempontjából, főleg a nyugati civilizáció emberének sok fejlődni valója van. Mindenki érzi, hogy az a segítség, amit a KÓR!házakban és a (tisztelet a kivételnek) egyházi intézményekben tudnak kínálni ezen a téren roppant kevés. 

Ha valamire rákérdez ez a helyzet, kifejezetten arra: - miért élsz? Képezted magad? Találkoztál szellemi vezetőddel? Sikerült megbocsájtanod? Sikerült elengedned a másikat, vagy még mindig rángatjátok egymást? Saját megértéseid, élményeid elvezettek egy számodra teljesebb, szebb állapotba? Felkészültél?

FÖLDANYA SZEMSZÖGE

Földanya, Gaia szempontjából ez egy figyelmeztetés és védekezés. Közel 8 milliárd ember szívja a Föld és egymás vérét. Lelki és mentális vibrációink terhére vannak már. A Földanya szempontjából egy vírus lássuk be, tényleg kényelmes megoldás. 

A "sötétség" erőinek ezért a lebontó munkálatok és akár az emberek körmönfont ritkítása  is engedélyezett bizonyos keretek között. Az úgy nevezett sötétség erői nem kapnának lehetőséget magasabb szférák által a működésükre, ha nem volna rájuk is szükség. 

Az a helyzet, hogy a jelenlegi emberiség kizsákmányoló tudatszintje a pestis járvány bolháihoz hasonlítható. Mi generáltuk a magunk kórokozóit, és mi csüngünk a gazdatesteken, a legnagyobban a Földön is. Fenntarthatatlan fejlődési modelljeink vannak anyagi szinten, miközben a lélek és a szellem is üvölt, de eltompított érzékeinkkel azok hangját meg sem halljuk. A felelősségek elhárítása, a szőnyeg alá seprés útja volt eddig. Majd valaki megteszi. Majd a politikusok megszavazzák. Majd a pap bácsi elmondja az imát helyettünk. Majd az oltás örök életet, boldogságot és lottónyereményt ad. Tényleg?

Mélyebb rétegeiben kell megélnünk a Rousseau-i “Vissza a természethez!" felszólítást. Meg kell hallgatnunk, hogy mit mondanak a fák, patakok, az állatok és Föld kérge, ami éltet minket. Jobban járunk, ha velük vagyunk, mint ellenük. Több szintű tisztítás szükségeltetik.

Tehát emberibb, élhetőbb utakat ajánlott találnunk. Néhányan, az öreg lelkek ezt már régóta látják. Nem arról van szó, hogy nem élhetnénk itt 16 milliárdan is. Élhetnénk, de nem úgy, ahogy most. 

/Balogh Tamás

2021 12 08.

2021. november 1., hétfő

Nyomtatvány keresőknek

Kedves Jelentudatos személyiség!

Mivel a sors összehozott minket és én úgy vélem van füled a hallásra és szemed a látásra fogadd szeretettel az alábbi útmutatókat. Ezek nem a saját szavaim, de olyan mások által régebben rajzolt örökérvényű térképek, amik nekem is segítettek, ezért szívesen ajánlom másoknak is:

"A csend az a kulcs, amely kinyitja a szolgaság bilincseit." "Amíg az elméddel azonosulsz, megmaradnak a kételyeid. Azon töröd a fejed, hogy miben lehet megbízni. A fejedben hallható hang miatt zűrzavart és homályt élsz át. Nem látod azt, ami ott van közvetlenül előtted, mert a múltban és a jövőben élsz, mentálisan elszakadva a jelentől. Mivel az ego-elme elfoglalta Isten szerepét, arroganciájában magát gondolja a teremtőnek. Ha kész vagy feladni a felfújt ego arroganciáját, akkor az elme megadja magát, és engedi, hogy a szív irányítson. Nem a test, nem az érzelmek, nem a gondolatok, hanem az igazi szív: a mindig jelenlévő abszolút csend, a tudatos szeretet. A halhatatlan, tudatos szeretet fog irányítani, vagy az elméd? Ezek közül választhatsz. (...) /Eli Jaxon-Bear, Mit akarsz valójában? /115. oldal

"Hajlamosak vagyunk arra, hogy a "túlvilágot", mint már a neve is sugallja, helyileg "máshová" képzeljük. A hitben így keletkezett a "mennyország". A "túlvilág" fogalma azonban csupán érzékelésünkre vonatkozik. A technika segítségével ezt mi, modern emberek talán szemléletesebben is el tudjuk magyarázni. Az asztrálsíkkal valahogy úgy vagyunk, mint a szobánkban "áradó" rádió- és tévéműsorokkal, amelyeket a megfelelő technikai berendezések nélkül nem volnánk képesek észlelni, de ennek ellenére itt vannak.

Az asztrálsík, éppen mert a mi világunk ellentétpólusa, mindenütt megtalálható, ahol a világból megtalálható valami. Bizonyára mindenki furcsállja azt az elképzelést, hogy ő mint egy tévészereplő, "be van zárva" holmi meghatározható frekvenciájú hullámba - de ennek ellenére, hogy ezt nem tudjuk elképzelni, nem tagadhatjuk ennek a jelenségnek a létezését.." /Élet az élet után - Thorwald Dethlefsen 115. oldal Édesvíz / 133. oldal M-érték Kiadó

"Az ember fizikai testének foglya. De a fizikai testen belül léteznek kifinomultabb létállapotok, és ezek el is érhetők. (…) Az átlagember fizikai teste nem különösebben receptív a spirituális hatásokra. A hétköznapi emberben az éteri test le van pecsételve, és spontán módon nem hagyja el a fizikait. Így az illető nem is vesz tudomást a jelenlétéről. De - mint már említettük - bizonyos emberek esetében ez a kötelék laza, és az éteri test könnyedén elhagyhatja a fizikai testet. (...)" /Lelki fejlődés I. - White eagle 79-82. oldal

Azért jöttem el hozzátok, hogy megmondjam: teljessé lehettek, de csak akkor, ha így tekintetek magatokra. Nem létezik semmiféle jámbor élet. Nem létezik semmiféle harc jó és rossz között. Nincs bűn, és nincs megváltás. Valódi éneteket mindez nem érinti. Mélységesen érinti viszont hamis éneteket, azt, amelyik a különálló énben hisz. A megvilágosodás kapujáig próbáltátok hajtani különálló éneteket, minden magányosságával, szorongásával és hiúságával együtt. Ám ez az én sosem léphet be azon a kapun, hiszen csak kísértet. (...) - Nézd csak az erdőt - válaszolta Buddha. - Nap, mint nap átsétálunk rajta, és közben azt gondoljuk, hogy nap mint nap ugyanazon az erdőn sétálunk át. Pedig egyetlen levél sem azonos a tegnapival. A talaj minden szemcséje, minden növény és állat folyamatosan változik. Nem világosodhatsz meg különálló lényként - amilyennek magadat látod -, hiszen ez a lény, minden más tegnapival egyetemben, már el is tűnt. (…) - felmérte az emberiség gyötrelmes helyzetét. Mindenkit álom nyűgöz le, senkinek fogalma sincs valódi természetéről. Akadnak, akik nyugtalanul alszanak, néha felriadnak, és homályosan meg-megpillantják az igazságot. Aztán egykettőre megint álomba zuhannak. Ők a szerencsések. Az emberi lények zömének azonban halvány fogalma sincs a valóságról. Hogyan mondhatná el nekik, amit valójában mondani akar? Mindannyian Buddhák vagytok. (...) - Ha a természet mindenütt felébred körülöttünk, az emberi lények sem érdemelnek mást.” /Deepak Chopra, Buddha, 294. - 297. oldal

Továbbiakban felsorolok egy kevés irodalmat és előadót, melyek közül szabadon válogathatsz. Ezek sok gyakorlati példát és megélést tartalmaznak. Viszont ne feledd, az elme fényezése csak az érme egyik oldala. Az ismeretek gyűjtése mellett az önfejlesztés és tisztítás is szükséges.

Magunk és a világ megismerés során különösen érdemes a filozófiát (elméletet), gyakorlattal párosítani, a yin és yang párokat állandóan egyensúlyban tartani. És fontos a kérdés feltevés. Ugyancsak az is, hogy kikkel társulsz és végül de nem utolsósorban, hogy magad ne zárd ki az egyenletből.

- Pandit Radzsmani Ph.D. Tigunait - A köztes lét titka

- Szögyal Rinpocse: Tibeti Könyv életről és halálról

- Szvámi Ráma és könyvek

- Thorwald Dethlefsen: Élet az élet után

- Richrad Erdoes: Sánta Őz, a sziú indián sámán

- Markides: A Ciprusi mágus (csak módjával, ennek hitelessége nem minden téren 100%, de felhívja a figyelmet olyan megélésekre, amivel még a „spirik” sem foglalkoznak!).


Magyar előadókat és írókat ajánlanék még:

- Bakos Attila előadásai első sorban és a könyvei

- Chong An Sunim, a zent képviseli, hétköznapi témákkal kapcsolatban is nagyon jó és gyakorlatias tanácsokat ad.

- Szabó Judit – Belső érzékelés kézikönyve (sok könyve van, személyesen néhány megközelítésével, véleményével nem értek egyet, de ezek eltörpülnek amellett a gyakorlatiasság és letisztultság mellett ahogy a témákat átadja.

- Paksi Zoltán asztrozófiai előadásai érdekesek, ez a bölcseleti rész… elengedhetetlen az asztrológiához, amellyel sok ember először kezd el foglalkozni a lelki úton.

- Wictor Charon, nevét vétek volna nem meg említeni, mint 20. századi nagy misztikust.

A sort tudnám folytatni, DE, ezek csak könyvek, tananyagok, a megértést, megélést, elindulást pl. egy Agykontroll, Prána energetika tanfolyam, jóga tábor(?), nagyban segítheti. Esetleg egyből egy hétvégi elvonulás sok tisztulást és felismerést adhat. Amennyiben igazán elszánt vagy egyből, egy általad jónak tartott elvonulásra mész. Félre rakod a telefont, a felesleges dolgokat és jelen vagy.

Jó utazást kívánok; befelé és kifelé, lefelé és fölfelé is!

Üdvözlettel, Balogh Tamás, alias Acrab

Egy elhanyagolt blog gazdája: http://samsarahun.blogspot.com

Nyomtatvány keresőknek 1.1.

2021 11. 01.

2021. október 31., vasárnap

Eltérő energiaszintű emberek

Különféle emberekkel találkozhatunk életünk során. Első ránézésre sok dolog árulkodhat egy ismeretlenről. A ruhája, ápoltsága, beszéde, tekintete, és testtartása. Aki képes rá, láthatja az auráját, ráérzékelhet a másikból felé áradó energiákra is. 

Mindennek ami viszont jellemzi az adott egyént fizikai, lelki, szellemi és értelmi szinteken azt sokan összefoglalják a "rezgés" vagy "energia" szavakkal. Mi is, most az érthetőség végett használjuk ezeket a szavakat. Leegyszerűsítve, egy ittas állapotú alkoholista rezgése nagyon alacsony, egy boldog sportolónak, aki győztes meccséről tart hazafelé (még ha roppant  fáradt is )jobb a rezgése, mint az alkoholistának. 

Most nagyon aktuális téma a covid és az őszi megfázás és minden nyűg, ami betegségekkel járhat. Ha az emberek eltérő energiaszintjét megszeretnénk vizsgálni, akkor tartózkodjunk egy olyan mellett, aki egy erősebb náthás betegségben van és egy olyan mellett is külön, aki egészséges. Jól megfigyelhetjük saját, ösztönös válaszreakcióinkat. A beteg, "toxikus" ember közelében az auránk ösztönösen összeszűkül, egyfajta védekező mechanizmusra állunk be. Nagyszerű lecke!

Hogy miért írom ezt le? Azért, mert ezeket a testérzeteket tudatosítanunk kell és föl kell tennünk magunkban kérdéseket vele kapcsolatban. Teszem azt: - Mit tehetek, ha nem futhatok el, mert mondjuk valaki "behurcolta" a munkahelyre ezt a betegséget és kell a pénz, a megélhetés miatt...?

- Ha én vagyok már több hónapja egy szűnni nem akaró megfázásban, biztos, hogy a vírus, a sátán vagy bárki is rajtam kívül hibás? - Van dolgom a másik nyomorával? - Tudok neki segíteni? 

Először is, szerintem csak magunkra mutogathatunk. Főleg akkor, ha nem próbálkozunk meg olyan praktikákkal, amikkel főleg kulcsfontosságú helyzetekben a saját rezgéseinket emelhetjük. Igen, ezt a blogbejegyzést, nem azoknak írom, akik bizonyos előképzettséggel rendelkeznek, és minimálisan is de szeretnének magukért tenni. 

Embereken napi szinten látom, hogy percről percre pusztán gondolati energiával a saját rezgésszintjüket húzzák lefelé. A termelt gyűlölettel, negativitással, félelmekkel és önkörükben történő kesergéssel rendkívül jó munkát végeznek. Az önpusztítás terén.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy hideg időben nem öltöztünk fel jól, nem tisztítunk, nem foglalkozunk önvizsgálattal, hanyagoljuk a mozgást, nem vittünk be a testünkbe vitaminokat, lelkileg/karmikusan feladatokat odázunk el. 

De térjünk vissza a toxikus ember kontra életerős ember kiinduló pontjához. Amennyiben mi szeretnénk lenni az életerős ember és netán azok is vagyunk, tudnunk kell, hogy miért vagyunk azok. Amikor ugyanis egyik percről a másikra alacsony rezgésű emberek közé kerülünk első körben a hozzájuk való viszonyulásunk sokat jelent. Az erősebb aurájú emberre könnyen rákapcsolódnak azok, akik energia híján vannak. Amúgyis olyanok vagyunk mint a szivacs, a körülöttünk lévő energia tengerben nincsenek hagyományos válaszfalak. 

Tehát mit tehetünk, ha ránk kapcsolódott netán több, tőlünk alacsonyabb szintű energiájú ember? Levághatjuk magunkat róluk - vica versa -, de azt is elérhetjük, hogy ők mondják azt, hogy ez nekik nem megfelelő. Idővel, ha kitartóak vagyunk a saját, kellemes energia szintünkön, ők unják meg, mert nem tudják befogadni azt, ami nekünk természetes. 


Az emberkísérletek évszázada zajlik az orrunk előtt, mi is kivehetjük belőle a részünket! Értem azt ez alatt, hogy bármely számunkra kedves, gyógyító, univerzális mantrát, imát, pozitív, fénnyel teli gondolatot magunkban munka közben is mormolva felülírhatunk, eloszlathatunk komoly ködöket. 

Természetesen ne várjunk világmegrengető változásokat, "csak" belső csodákat. Teszem azt, egy tomboló futball huligánokkal teli villamoson a saját belső világunkat éppen elég egy gondolatban előhívott mantrával tisztán tartani. Viszont olyan nyugodtságot és fényt sugározni, hogy mondjuk száz üvöltő emberre is kihassunk és azok is lecsendesedjenek... ahhoz tényleg komoly energiákkal kell dolgoznunk - illetve jó segítőkkel kell rendelkeznünk. De ez már etikai vonalakat is sérthet. Ugyanis biztos, hogy annak a 100 üvöltő embernek csendben kéne ülnie? Lehet, hogy most nekik az a feladatuk, hogy üvöltsenek... De ezek már elméleti okfejtések. 

Épp elég belső csoda, hogy ha például egy 10 fős irodában, vagy 1000 fős gyárcsarnokban csak mi nem vagyunk betegek egy vírusokkal terhelt időszakban. Akkor talán valamit jól csináltunk. És ne akarjunk senkit megtéríteni, úgy sem értenék. Aki viszont fénnyel a szemében érdeklődik, hogy mi is a titkunk, elmondhatjuk, hogy belsőleg is dolgozunk. 

Írta: Balogh Tamás

Alias Acrab

2021 10. 31.